renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Tapet sau zugraveala pentru o camera mica?

Buna ziua. Am o camera de 3 pe 3. Am o canapea maro inchis din material si dulapul cu servanta sunt maro cu putin de crem la sertare si la usi. Ce culoare sa fac peretii. As vrea in spatele canapelei sa pun tapet dar nu as vrea sa incarc camera pentru ca deja este destul de mica. Multumesc frumos

Intrebare trimisa de un cititor din - Oradea , Bihor
vezi si firme constructii Bihor



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Va sugerez ca in spatiul pe care il aveti sa nu investiti in tapet, deoarece nu va avea efectul scontat. In schimb, puteti folosi doua nuante in vopsirea peretilor: alb+vernil; galben pai+bej; crem „sampanie”+ maro deschis „trabuc”, galben pai+portocaliu cald. Aceste culori le puteti utiliza fie doi cu doi pereti alaturati sau opusi, fie unul in tonul cel mai inchis (dintre combinatiile precizate) si ceilalti trei in nuanta deschisa.

Maria a scris:

Buna seara
As dori si eu un sfat in legatura cu amenajarea unei camere de apartament de 14 mp. Urmeaza sa zugravesc si as schimba putin ceva.
In camera e zugraveala roz deschis( dar nu nuanta aceea de nude) si tavanul alb..parchet laminat culoare cires.. am pe un perete mobila de un maro nuc...
Sa zugravesc ceva roz nud sau bej ( citisem undeva ca daca zugraveala e in ton cu culoarea pardoselii pare spatiul mai mare)?
Pe un perete are un geam si usa de la balcon.. si un calorifer intre.. momentan am doar perdele albe dar as vrea sa pun si draperii daca nu ar fi prea incarcat.. geamul si usa au dimensiunile de 100x190 fiecare
As pune draperii albe sau mov sau ceva bej
De asemenea as dori sa pun si un tapet pe acest perete dar ceva cu flori intr-o nuanta neutra cu zugraveala ce va fi.
Pe peretele unde e usa de intrare am anapeaua si 2 fotolii in mijloc si o masuta mic
Covor mov cu alb si roz
Ar fi prea mult daca as pune si 2 polite sau ceva rame foto deasupra canapelei? Am nevoie de spatiu de depozitare deoarece avem 1 copil

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: tapet , sfaturi zugraveli interioare ,

Taguri:    maro,    tapet,    pereti,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro