renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Tapetul se desprinde cu tot cu lavabilul de pe pereti, ce sa fac?

Am cumparat un apartament nou. Am chemat o firma sa imi puna tapet. Nu se poate pune deoarece se desprinde cu tot cu lavabilul dat pe pereti. Sunt disperata. Am platit mult pe tapet si acum ma uit la el. Cei de la firma respectiva au zis ca pe asa pereti nu se poate monta tapet. Au plecat si m-au lasat balta. Ce pot face? Ce trebuie facut cu peretii ca sa pot pune tapetul? Sunt disperata. Ajutati-ma .

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov



Raspunsuri si comentarii
Marcela Vascan a scris:

Va trebui sa refaceti suprafata peretilor prin curatare cu spaclu peste care se reconditioneaza zonele cu fisuri si deformari. Se aplica un strat de glet care, dupa uscare, se finiseaza cu hartie abraziva. Fiecare tip de tapet are un adeziv specific, iar proportia de realizare a adezivului apa+praf sau daca solutia este gata preparata este specificata pe recipientul in care se livreaza. Respectati sfaturile si informatiile de pe ambalaj si daca peretele suport este nivelat si neted, cu siguranta ca rezultatul amenajarii va fi cel dorit. In cazul semnalat de dvs este posibil ca nici peretele sa nu fi fost pregatit adecvat inainte de montarea tapetului, sau concentratia adezivului sa nu fi fost cea corecta. Nu are sens sa va “plangeti de mila” pentru acel esec. Pregatiti peretele corespunzator, utilizati un adeziv adecvat si corect diluat si veti obtine efectul scontat. In viata uneori pierdem, alteori castigam: considerati experienta anterioara ca pe o pierdere dupa care vine reusita deplina. Mult succes! Te asteptam sa ne impartasesti cum arata lucrarea bine realizata, eventual si cu poze!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    tapet,    montaj,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro