renovat.ro

Acasa » Forum » Va rog un sfat pentru alegerea chitului pentru rosturi »

Va rog un sfat pentru alegerea chitului pentru rosturi

Buna seara! Avem nevoie de sfatul dvs. Am ajuns si la amenajarea baii..insa suntem un pic dezamagiti. Din cauza decorului si a braului de la faianta si probabil si a culorii ni se pare baia prea aglomerata, ea fiind oricum cam mica, decat 3.5 mp. V-am atasat poza cu modelul si as vrea sa specific faptul ca placile de faianta albe nu sunt chiar albe...sunt un alb murdar. Intrebarea mea este ce culoare sa alegem chitul dintre rosturi, avand in vedere ca jumatate din placile de faianta sunt culoarea alb murdar, negru si gresia neagra plus modelul de pe decor si brau, iar baghetele de plastic deja le-am pus si sunt albe.... :( Va multumesc!

poza 1
Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 26 Jun 2015, 15:31

In momentul in care se vor amplasa celelalte elemente: cada, chiuveta, wc de culoare alba, va creste luminozitatea din interior. Daca ati ales baghetele albe, se vor accesoriza perfect cu elementele mentionate mai sus. Pentru chitul faiantei va sugerez una dintre nuantele de gri, respectiv:”gri antracit” sau „gri manhattan” daca preferati chitul de la firma „Ceresit”. Pentru gresie, va sugerez nuanta chitului (de la aceeasi firma)”gri graphite”. Daca preferati chit furnizat de firma „Kerapoxy CO” va sugerez pentru faianta varianta”ciment grey 113”sau „bardigl 10 grey 282”; iar pentru gresie”anthracite 114”. Daca veti vopsi peretii cu alb, iar dulapiorul va avea o combinatie delicata de alb dominant si gri, veti avea o baie eleganta!

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?