renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Variante de amenajare a unei locuinte

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti pentru o sufragerie de 6m lungine si 4,5m latime, un dormitor de 4,5m lungine si 4,0 latime, ce culoare sa dau sufrageriei tinand cont ca va avea o fereastra care va da pe terasa si doua ferestre 1,50 / h 1,30 spre est,iar dormitorul va avea fereastra catre est.V-as mai ruga sa imi spuneti ce mobilier sa folosesc pentru sufragerie ( doresc ca sugrageria sa o impart in doua,o parte din sufragerie sa fie ocupata de o masa unde se poate servi masa si sa aiba 10 scaune,iar cealalta perete cu canapea, fotolii,televizor, masa si bineintele un semineu) cat si pentru terasa as vrea sa imi spuneti ce mobilier si culoare sa folosesc. Mie imi plac culorile , crem, portocaliu, verde,maro.As vrea sa imi spuneti ce culoare sa folosesc la gresie pentru ca doresc ca in momentul in care deschid usa la dormitor ,sufragerie ...sa dea bine culoarea parchetului impreuna cu gresia de pe hol. Va rog sa imi spuneti daca pot folosi gresie numai la intrara pe hol si pana la arcada ce dupa arcada va fi usa de la sugragerie, dormitor,baie, canera tehnica pot folosi parchet,sa pot folosi acelasi parchet ca in dormitor si sufragerie.Va multumesc foarte frumos ! Va doresc o zi minunata ! In acest moment se lucreaza la zidarie, deja au format camerele, dar din cauza ploilor au oprit lucrul. Cand se va capriori si inveli casa am sa va atasez si cateva fotografii.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 5 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Mihai U. a scris:

Veti avea o locuinta spatioasa si luminoasa. Sa luam incaperile rand pe rand! In hol puteti aplica pe pardoseala o gresie mata in culorile: gri inchis, terra (bej, maro) sau gresie portelanata in nuanta de maro. Pentru living va sugerez o fantezie coloristica in nuante si tonuri de pamant. In acest sens, va recomand ca peretele pe care va fi amplasata masa generoasa cu cele 10 scaune sa aiba culoare portocalie, pentru a evidentia mobilierul. Peretii pe care vor fi amplasate canapeaua, fotoliile si semineul sa-i realizati cu vopsea stucco venetiano in nuante de roscat cu verde inchis. Semineul finisat cu alb sau crem va reprezenta un element de rezistenta in incapere si va reprezenta un punct de interes, profilandu-se pe nuanta peretelui. Canapeaua si fotoliile pot fi maro roscat, verde mar sau crem, tapitate cu piele ecologica sau naturala. Masa poate fi din lemn masiv sau lemn furniruit in nuanta de maro (nuc, stejar natur), scaunele pe structura din acelasi material, iar sezuta (eventual spatarul) tapitate cu acelasi material si nuanta asemeni canapelei. Perdelele pot fi albe, uni, din material delicat. Draperiile din material lucios, ivory vor completa cu succes armonia coloristica. Covorul poate fi in stil modern, cu fire lungi, in care sa se imbine fantezist culorile: verde inchis + verde mar + crem + maro roscat + alb si negru doar de accent. Daca terasa este acoperita si destul de generoasa, va sugerez alegerea unui set din ratan in nuanta inchisa sau deschisa. Impletitura din ratan este rezistenta si eleganta. Seturile pentru terasa pot fi compuse din canapea fixa de doua locuri, doua fotolii si masuta sau masuta si fotolii cu spatar generos, unghiul de inclinatie al spatarului si sezutei permitand odihna si confort. Mobilierul pentru terasa poate fi realizat si pe comanda, cu elementele/coloristica preferate.

Teodorescu Mariana a scris:

Buna ziua ! Va multumesc frumos pentru indrumarile facute :) va doresc un inceput de saptamana frumos ,iar ziua de azi sa va aduca cele mai multe impliniri !
Cu stima,

Mariana Teodorescu

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    amenajare sufragerie,    aranjamente in casa,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro