renovat.ro

Acasa » Forum » Zugraveala si accesorii care sa se preteze combinatiei de culori rosu -wenge? »

Zugraveala si accesorii care sa se preteze combinatiei de culori rosu -wenge?

Buna ziua, Imi permit sa va deranjez pentru o lamurire, ne-am reamenajat apartamentul, totul iesit foarte bine, mai putin sufrageria unde ne-am blocat datorita alegerilor facute.Avem o sufragerie de 4.10 latime si 5.70 lungime, am optat pentru un parchet culoare wenge si un coltar din piele naturala rosu aprins, problema noastra la momentul de fata este ca nu reusim sa gasim solutia pentru zugraveala si alegerea mobilei pentru a nu incarca prea tare camera.Ne-ai putea consilia o culoare si accesorii care sa se preteze combinatie de culori rosu -wenge? Va multumesc anticipat si astept cu interes raspunsul dvs., Alina Popa

Raspunsuri si comentarii
Maria G.- postat la 18 May 2014, 12:45

Daca deja aveti parchetul si coltarul, poate ar fi bine in camera atat de spatioasa sa zugraviti peretii din spatele canapelei in varianta stucco venetiano folosind nuantele crem (de baza) cu rosu, iar ceilalti pereti sa ii zugraviti crem. Celelalte elemente de mobilier ar putea fi crem in combinatie cu negru, pentru a deschide interiorul si pentru combinatia cu peretele. Perdeaua poate fi alba, bogata in falduri, din material delicat. Draperiile ar putea fi crem sau ivory, uni, din material lucios si mat. Covorul cred ca ar fi bine sa fie ales dintre modelele moderne, cu fir lung, realizat in nuante deja existente in incapere: crem cu putin rosu(ca al canapelei) si negru in proportii foarte mici, doar niste linii sau dungi fine. Alte elemente de decor pot fi realizate din: lampadar inalt, crem sau combinatie de crem si negru asezat langa canapea, un tablou cu rama neagra in spatele canapelei si cateva elemente decorative (farfurie, lumanare, vas de flori, etc.) fie in nuante de negru, fie crem sau rosu inchis.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?