renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Vreau sa mut bucataria in sufragerie intr-un apartament de 3 camere, se poate?

Buna ziua, Locuiesc intr-un apartament de 3 camere decomandat. Pentru ca ne marim familia , am avea nevoie de inca un dormitor si ne-am gandit sa facem urmatoarea modificare. Sa mutam bucataria in sufragerie si sa o facem gen open space cu mobila pe un perete cu diningul intr-o parte si canapeaua in celalalt colt. Prob;lema este ca nu stiu daca se poate trage apa si canalizarea pentru ca bucataria este pe diagonala cu sufrageria. Am nevoie de autorizatie pentru astfel de lucrari? Ce credeti este o idee buna? Multumesc frumos.

Raspunsuri si comentarii
Vasile N. a scris:

Deoarece va trebui sa modificati atat aductiunea apei cat si sifonul de evacuare, veti avea nevoie de autorizatie fiind locuinta la bloc, implicit condomeniu. Nu ati luat in calcul zidirea unui perete care sa imparta sufrageria in doua camere mai mici, astfel incat sa obtineti inca un dormitor? In acest caz in bucatarie nu se fac schimbari, iar peretele poate fi realizat din materiale mai usoare, nefiind perete de sustinere.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro