renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

adeziv lipire polistiren pe osb?

Buna ziua Am nevoie sa stiu de la dvs cu ce adeziv de polistiren pot sa lipesc polistiren expandat pe osb? toate cele bune Adrian

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov

Raspunsuri si comentarii
Marcel I. a scris:

Daca vrei sa aplici polistiren peste osb in scopul termoizolatiei, ar fi bine ca inainte de fixarea polistirenului sa faci o solutie din amorsa si ciment (4 l amorsa + 2 cancioace de ciment) pe care sa o dai cu bidineaua peste OSB. Dupa cca 2 ore, dupa uscare, fixeaza placile de polistiren cu adeziv special pentru OSB de la Deko sau adezivul special de la Arabesque (e mai scump) dar si mecanic in cateva puncte polistirenul cu cateva dibluri specifice (din comert).

Eugen TACHE a scris:

http://www.dedeman.ro/craiova/constructii/termoizolatii/adeziv-pentru-termoizolatie/adeziv-poliuret-pt-polistir-825-870ml.html

gelu a scris:

folositi silicon alb pentru apa,e foarte bun.eu asa am placat tavanul cu casete din poliestiren

Tudor Cristian a scris:

Pentru suport osb sau chiar pentru realizarea de termoizolatii in zone cu clima extrema, diferenta mare de temperatuta de la zi la noapte sau de la iarna la vara folositi adeziv polistiren O.S.B. Kleber Adeplast - adeziv pentru polistiren de suport O.S.B. Puteti folosi de asemenea O.S.B kleber pasta gata preparata

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri:    osb,    adeziv,    termoizolatie,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro