renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Alegere corpuri de iluminat pentru dormitor

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru decorarea dormitorului. Camera are 11 mp. Usa este alba iar dupa usa, pe tot peretele este un dressing alb cu manere cromate. Patul este pe centru, din lemn masiv wenge. Geamurile sunt wenge. Parchetul este un capucino / gri. Draperia este dintr-o bucata, din catifea bej iar perdeaua este dintr-un voal alb. Doresc un spatiu aerisit, modern. Cum pot decora camera sa para mai spatioasa, sa aiba personalitate. Ce cuverturi sa aleg? Ce corp de iluminat? Pentru ce sa optez deasupra patului? Help!

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru cuvertura va sugerez un bumbac satinat alb cu imprimeuri florale sau linii intr-una din culorile: negru, gri fier sau gri antracit. Puteti alege un corp de iluminat cu doua brate, structura metal cromat, abajururi din sticla transparenta in forma rotunda sau patrata (exclus forma de floare pentru a mentine nota moderna a designului). Langa pat puteti opta pentru un lampadar inalt, cu doua posibilitati de iluminare(doar sus si/sau in ambele parti laterale) realizat in aceeasi cromatica alb gri sau alb negru, langa care poate fi foarte putin rosu sange combinate intr-un model delicat si fantezist. Deasupra patului amplasati un tablou mare cu rama neagra reprezentand flori multicolore in care sa se regaseasca dominant rosu sau tablourile moderne formate din 3-5 parti cu un aspect de natura, flori sau detaliu (frunze de toamna rosii sau caramizii, ceas, pantof, etc).

florin a scris:

buna ziua, pentru alegerea corpurilor de iluminat va puteti inspira vizitand www.cojom.ro, sunt producatori romani si va pot ajuta in decorarea camerelor cu cele mai potrivite corpuri de iluminat pot sa le realizeze si pe comanda speciala in orice forma si culoare

Alexandra Diaconescu a scris:

Va recomand sa incercati sa ii contactati pe cei de la ZAZUI.

Ofera consultanta gratuita, practic proiectul nu va costa nimic. Iar daca doriti anumite produse sau aveti un anume buget, ei vor face tot posibilul sa se incadreze. Sunt foarte deschisi ca oameni, ii recomand.

Aici puteti sa gasiti mai multe proiecte ale lor, SpotOnDesign.

Noi cu ei ne-am amenajat casa si am fost foarte multumiti.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: idei corpuri de iluminat , idei dormitoare ,

Taguri:    corpuri de iluminat,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro