renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Alegere culori perdea si draperie in living cu mobila alb cu negru si canapea mov

Buna ziua, Pentru un living in care am mobila alb cu negru spre gri, canapea mov, scara si tamplarie wenghe, ce perdea si draperie ar trebui sa aleg? Parchetul este deschis la culoare: alb bejuliu. Peretele pe care este pusa mobila de bucatarie vreau sa-l dau cu stucco. Ce culoare s-ar potrivi? Multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi

Raspunsuri si comentarii
Madalina Rusu a scris:

In privinta perdelei si draperiei din living puteti opta pentru variantele: a) perdea alba din matase cu model delicat tot din matase si draperia in nuante de lila (fondul) cu un model foarte delicat gri antracit sau negru; b) perdea uni din organza in nuanta de lila si draperie din matase in nuanta asemanatoare tapiteriei canapelei; c) perdea alba uni si draperie gri antracit cu model delicat cu gri deschis. In privinta mobilei de bucatarie nu ati precizat ce nuanta are; motiv pentru care nu va putem oferi variante cromatice pentru scucco. Ceea ce va putem spune ar fi ca peretele pe care va doriti stucco ar trebui sa fie o zona cu impact vizual puternic, iar nuanta de contrast ar trebui sa evidentieze o culoare deja existenta in incapere; fie in gresie, fie in mobilier sau covor. De asemenea, incercati sa nu combinati foarte multe culori in incapere deoarece devine suparator din punct de vedere vizual.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    perdele living,    tehnici design interior,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro