renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Am ales o combinatie buna de culori pentru amenajarea camerei unui baietel de 5 ani?

As dori sa amenajez camera, baiatului de 5 ani, care are 15 mp si vedere spre sud. Mobila este artar + magia,usa wenge,iar parchetul aproape alb. Ca si culori ma gandeam la un bleu pe peretele cu geamul si pe tavan. Pe peretele opus usii va fi mobila cu patul incorporat si as dori un albastru mai aprins iar pe peretele opus geamului unde va fi biroul as face un galben pal, iar peretele cu usa si tv-ul va fi un verde mai deschis(poate crud). Nu stiu daca este o combinatie buna de culori si care va fi culoarea draperiei, a covorului..va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 6 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Cristiana a scris:

Intr-o amenajare interioara armonioasa , de obicei, nu se folosesc mai mult de doua, maxim trei culori..Fiind si camera copilului, prea mult albastru poate cauza depresie si poate conduce la o slaba dezvoltare a copilului.Pe peretele de langa dormitor aplicati un tapet decorativ cu motive stelare, costelatii fosforescente.Pe timp de noapte stelutele il vor atrage pe micut si astfet se vor evita si eventualele frici de intuneric.Restul peretilor zugravitii intr-o nuanta de alb-gri ..astfel..aveti un punct de interes (tapetul) si armonie si echilibru intre cromatica si mobilier.Accesorizati cu perdea alba si draperie crem.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    camera baiat,    alegere culori,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro