renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Am gresie rustica caramizie si pereti albi ce culoare sa aleg petru draperii?

Va rog sa mi spuneti ce culoare pot fi draperiile daca gresia este rustica caramiziu/galbui si peretii sunt albi.Este un openspace cu mobila alba in bucatarie si faianta rustica somon deschis? Va multumesc mult pt ajutor.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 6 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti


poza 1

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

In cazul unei amenajari rustice, s-ar potrivi draperii rustice, adica dintre cele din tesatura asemeni panzei tesute, un alb coliliu sau galben pal, pe care pot fi cusute elemente florale in nuanta faiantei, maro inchis sau/si grena. Posibil sa gasiti un material dens in una din aceste nuante, precizate mai sus ca fond, pe care sa fie imprimate floricele mici albe, galbene, albastre, grena. Elementele florale mici, amplasate pe intreaga suprafata sau doar ca bordura inferioara, sunt elemente definitorii ale stilului rustic.

Florian a scris:

Intre albul peretilor si gresia caramizie trebuie sa alegeti o nuanta care sa faca legatura dintre cele doua culori destul de contrastante. Prin urmare v-as recomanda draperii din in sau bumbac in nuante de naturale,netratate. O alta varianta ar fi sa optati pentru draperii inchise la culoare(maro brun sau maro cafea) din materiale dense ( plus, catifea) numai daca mai aveti produse de decor care sa se asorteze cu ele: o masuta de cafea, un covor sau pernele de la canapea.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    gresie rustica,    idei open space,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro