renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Amenajare dormitor de 11 metri patrati

Buna ziua, Am ales mobila din dormitorul de mai jos pentru o suprafata de aprox. 11 mp. Cu ce nuante de pereti, parchet si perdele ma sfatuiti s-o asortez? Va multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 1 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti


poza 1

Raspunsuri si comentarii
Maria G. a scris:

Pentru combinatia de culori wenge si verde deschis, o combinatie moderna si vesela, cred ca ar fi bine sa zugraviti peretii in doua culori: doi albi si doi verde lamaie sau trei si unul. In privinta covorului, cred ca s-ar potrivi doua traverse pe langa cele doua margini ale patului, realizate din fire lungi, in culori pastel, pentru a aduce un plus de culoare in interior. In culorile covorului pot sa apara in doze proportionale: crem, maro inchis, bej si in proportii foarte mici: rosu, negru, galben pai, alb. Astfel veti realiza un interior vesel si degajat, in culori deschise. Daca nu gasiti covorul in nuantele dorite, puteti face comanda chiar si on line astfel incat acesta sa aiba culori pastel. Parchetul poate fi gri deschis, spre alb(ceva in nuanta mesteacanului). Perdelele pot fi albe, uni, din organza, iar draperiile pot fi verzi, din matase, asemeni dungilor cu care este accesorizat mobilierul. Pentru a aduce putina culoare la geamuri, draperiile pot fi legate cu snur multicolor, asemeni nuantelor existente in covor sau cel putin 3 dintre aceste nuante.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    mobila dormitor,    finisaje,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro