renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Amenajare dormitor in culori calde

Buna ziua! As dori si eu un sfat daca ma puteti ajuta! Ce culoare sa aleg pentru mobila din dormitor in conditiile in care parchetul este stejar inchis. De asemenea, ce culoare s-ar potrivi peretilor? Mentionez ca draperiile sunt portocalii. Vreau sa folosesc culori calde, insa nu vreau sa fie totul in aceeasi zona cromatica. Va multumesc anticipat

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Puteti alege mobila in nuanta maro caramel, maro frunza vesteda sau mobila alba. In privinta peretilor, va sugerez combinatia dintre turqoise si alb, doi cu doi pereti sau unul si trei, perdea alba. Nuanta ce se regaseste in draperie poate fi echilibrata cu o cuvertura in aceeasi culoare cu incastratii de model maro inchis sau maro nuanta mobilei, eventual alb mudrar(daca mobila este alba). Un covor multicolor in care sa se regaseasca in proportii egale: maro ca al mobilierului, turqoise, alb si foarte putin negru si portocaliu. O alta varianta pentru pereti ar fi galben soare si portocaliu, doi cu doi pereti sau trei si unul. In aceste conditii covorul ar trebui sa aiba tonuri cromatice de marouri, galben, portocaliu, alb si negru; acestea din urma foarte putin sau un covor shaggy, cu fire lungi, uni, in nuanta de maro a mobilei.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: culori pereti dormitor ,

Taguri:    culori dormitor,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro