renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Se da cu amorsa dupa smirgheluirea peretilor sau se spala?

Buna seara. Am dat cu spaclul tot varul vechi de pe pereti si am smirgheluit tot. Intrebarea mea este: pot da cu amorsa dupa ce am smirgheluit peretii sau trebuie mai intai sa ii spal cu apa si dupa aia sa dau amorsa si lavabila? multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi

Raspunsuri si comentarii
Vali a scris:

Puteti aplica o mana de amorsa pe intreaga suprafata si lasati sa se usuce bine. Acest strat egalizeaza structura. Dupa uscarea completa, aplicati inca un strat de amorsa si apoi varul.

Mariana a scris:

daca peretii sunt foarte murdari ,sa i spal inainte de a da cu amorsa ? Multumesc !

Vali a scris:

Daca peretii au urme de grasime, pete de orice fel, va sugerez sa realizati o solutie din apa calduta si detergent de vase, in proportie 1l apa 1 dop solutie. Cu o carpa curata stergeti peretii insistand asupra zonelor critice, apoi cu o carpa curata si uscata stergeti peretii in scopul de a inlatura umezeala generate. Dupa uscarea complete, aplicati amorsa; aceasta poate fi aplicata in doua etape, a doua fiind dupa uscarea completa a primului strat.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri:    zugraveli interioare,    amorsa,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro