renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Bateria monocomanda cu dus extractil nu curge dar maneta merge greu, ce este de facut?

Buna ziua, Bateria mea monocomanda cu dus extractil nu curge in schimb maneta merge sacadat,adica destul de greu atat la deschidere cat si la comutare. Am demontat-o,am uns-o cu putina vaselina si am strans-o doar atat cat sa nu curga dar merge bine la inceput apoi merge din nou greu. Banuiesc ca garnitura de etansare nu-si mai face treaba si trebuie,totusi,sa o strang prea tare ca sa nu curga, caz in care trebuie sa schimb cartusul. Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac. Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Baia Mare , Maramures
vezi si firme constructii Maramures



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Din pacate bateriile de dus sau de chiuveta sunt uneori mai slabe, motiv pentru care tine cat tine…apoi…se strica. In conditiile descrise de dvs., va sugerez sa schimbati bateria cu una noua. Incercati, eventual, o alta firma producatoare pentru a nu avea aceeasi surpriza neplacuta. In mod normal o baterie este garantata pentru 2 ani, dupa care….tine sau nu mai tine.

Florin a scris:

Vezi ca trebuie sa schimbi bacteria pt ca o sa inceapa sa curga pe acolo pe la clapeta si apoi sare in sus clapeta si te trezesti cu o inundatie de toata isprava. Asa am patit eu la una acasa

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: obiecte sanitare ,

Taguri:    instalatii apa,    reparatii,    obiecte sanitare,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro