renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Baterii termostatice - pareri pro si contra,va rog?

Buna ziua, Va scriu in primul rand ca m-am saturat ca bateria monocomanda de la cada sa inceapa sa picure la fiecare 6 luni. M-am hotarat ca de data aceasta sa incerc bateriile termostatice insa mi se par foarte scumpe ca sa experimentez asa... Va rog daca ma puteti ajuta cu o parere. Exista cineva care foloseste asfel de baterii? Sunt eficiente sau sunt doar un moft? De asemenea rata de defectare este mare sau sunt rezistente in timp? Si ultima intrebare are cineva idee de ce este o asa mare diferenta de preturi intre diversele marci? Va multumesc

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Bateriile termostatice includ noile tehnologii in materie de acest tip de produs. Diferenta de pret este considerabila dintre acestea si cele de acum clasice, monocomanda. Daca o baterie monocomanda nu implica garantie de la furnizor, cele termostatice au o garantie de 5 ani. Adesea, bateriile monocomanda sunt realizate in conditii...mai putin „standard” sa zicem asa...cele termostatice sunt mai rezistente si mai performante. Personal nu am folosit si nu stiu persoane care sa fi utilizat baterii termostatice. Cred ca este o investitie buna care sa se amorseze in timp. Ar fi bine sa alegeti o baterie de firma, pentru a fi sigur de calitatea acesteia; Grohe ar fi o varianta.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: obiecte sanitare ,

Taguri:    instalatii sanitare,    baterie chiuveta,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro