renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Cabine de dus cu hidromasaj - avantaje si dezavantaje

Buna seara, M-ar interesa sa aflu care ar fi avantajele si dezavantajele cabinelor de dus cu hidromasaj. Exista oare riscul de electrocutare? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
Bogdan NICOLAE a scris:

Buna ziua,
Am o astfel de cabina in baie si va pot spune ca daca o montati corespunzator nu exista pericol de electrocutare, insa cu siguranta nu voi mai cumpara alta vreodata si as reveni la cada clasica, cu perdele de protectie montate suplimentar.
Parerea mea ca o astfel de cabina este pur si simplu un moft (scump) si atat.
Avantaje:
- mai putin zgomot atunci cand faci baie;
- se pastreaza o temperatura ridicata in interior si transpiri ca intr-o sauna.
Dezavantaje:
- curge apa peste tot daca montajul este prost realizat si nu sunt etansate foarte bine cu silicon imbinarile cabinei;
- spatiu mic de manevra pentru persoanele mai solide, te lovesti de toti peretii cabinei si este foarte enervant;
- peretii din sticla sau plexiglas si accesoriile cabinei se pateaza repede de calcar si trebuie sa-i freci foarte bine pentru ai curata, mai ales daca apa este prea dura, iar aceasta operatiune este frustranta, necesitand timp si rabdare;
- pentru un hidromasaj eficient si pentru ca duzele speciale sa functioneze este necasara o presiune foarte mare a apei, altfel sunt total inutile pentru acest scop.
Daca totusi doriti neaparat hidromasaj si aveti spatiul necesar, mai bine cumparati o cada tip jacuzzi.
Spor!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    cabine de dus,    obiecte sanitare,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro