renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cat costa izolarea unei case de paianta

Buna seara, Am cumparat o casa de paianta pe care as vrea sa o izolez in interior. Are 3 camere si un hol de trecere intre ele. Ma intereseaza cat ma costa izolarea.

Intrebare trimisa de un cititor din - Buzau
vezi si firme constructii Buzau



Raspunsuri si comentarii
Marius Vasilescu a scris:

In primul rand izolarea oricarui tip de imobil se face la exterior. In interior puteti sa faceti doar lucrari de finisaj, pentru estetica si designul locuintei. In acest scop aveti nevoie de materiale specifice izolarii exterioare si adezivul aferent. In loc de polistiren va sugerez sa utilizati lana de oaie, care este ecologica, ieftina si foarte eficienta termic. Pentru amenajarea interioara puteti realiza structuri metalice pe care sa se fixeze cu suruburi placi de rigips. Daca va doriti informatii si date de contact ale unor firme din zona care executa asemenea lucrari va asteptam cu interes.


Tudor a scris:

Daca este vorba de casa nu inteleg de ce doriti sa faceti izolarea pe interior. Izolarea se face cel mai bine la exterior. Eu locuiesc la bloc si tot pe exterior am facut si sunt foarte multumit. Eu am lucrat cu termosistem de la Adeplast pentru ca ei sunt si producatorii materialelor. Vedeti ca la ei pe site gasiti un calculator de preturi si vedeti exact cat va costa materialele, iar cu mana de lucru cat va intelegeti apoi cu constructorul

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    izolatie exterioara,    case chirpici,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro