renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cat costa manopera pentru un gard de 250 ml cu stalpi de beton si zidarie BCA?

Buna ziua, Cam cat costa manopera pentru un gard de 250 ml cu o fundatie de 60 cm, 20 deasupra si stalpi de beton din 2,5 in 2,5 m cu zidarie de bca, centura plus acoperis din tigla? Inaltimea va fi de 2 m, cu tot cu centura. Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Targu Mures , Mures
vezi si firme constructii Mures



Raspunsuri si comentarii
Alexandru, SC Perodicom SRL a scris:

Va rog sa imi trimiteti un mail pe adresa [email protected], pentru a sti pe ce adresa sa va trimit devizul.
Din momentul in care mi-ati trimis mailul, in cateva ore va trimit devizul, structurat pe cheltuieli cu materialele si manopera.
SC Perodicom SRl, tel. 0720088161

Alexandru, SC Perodicom SRL a scris:

Cost estimative gard:
S-au luat in calcul urmatoarele:
- Turnare in fundatie beton b100
- Armare grinda pc 52 d=10 mm, etrieri ob37 d=6mm
- Turnare elevatie beton b 250
- Armare stalpi pc 52 d=10, etrieri ob d= 6
- Beton stalpi B200
- Armare centura, pc52 d=8, etrieri ob d=6
- Grosime zid 24 cm
- Bca dim 62x 24 20 cm
- Dimensiuni stalpi 30x30 cm
Materiale cost total cu tva���.68576 ron
Manopera , include:
-sapat fundatie
-turnat fundatie
-fasonat fier beton
-cofrat elevatie
-Turnat elevatie
-zidarie cu bca
-cofrat centura
-turnat centura
-tencuit pe ambele parti
-tinci
-pozitionat tigla
Manopera total���� 48156 ron
NU a fost inclusa finisarea gardului, vopsea lavabila sau tencuiala decorative.
In cazul in care doriti sa executati lucrarea putem discuta concret.
Tel. 0720088161, mail [email protected]

Ștefan a scris:

Domnule mă numesc Ștefan sunt din pitesti , trebui sa fac un gard de 120ml si vreau sa il fac din bca tot ce știu este ca il vreau de 2 metri �nălțime si cat mai rezistent imi puteți spune mai multe detalii despre lucrare si cati bani costa?

Alexandru, SC Perodicom SRL a scris:

in maxim 4-5 zile veti primi un estimat cu privire la lucrarea dumneavoastra.
am tel 0720 088161.
va rog sa ma sunati maine, pentru a imi da o adresa de mail unde sa va trimit oferta.

robert a scris:

Vreau sa ini fac si eu gard(bca sau placi) dar nu stiu care este mai convenabil.
12 ml cu fundatie de 0.60 m inaltime si grosime de 0.20 daca as face din bca fac 5 stalpi deoarece in capete exista stalpi.

Paul a scris:

As vrea sa fac un gard de 55ml dar nu stiu care ar fi mai convenabil ca pret.Tot din zidarie sau fundatie din ciment 50 in jos cu 60 deasupra si scandura orizontal .Multumesc !

Petre a scris:

Doresc si eu pretul la manopera pentru un gard din uluca de brad 40 de metri numa sa bata uluca in cuie

Chicetean Daniel a scris:

Buna ziua doresc sa fac un gard din stîlpi de beton 8pe12 cm care vin băgați în pamant 50 cm turnat beton pe lîngă ei si ulterior tras plasa inpletita de 1.50 m mentionez caci am 200 de stîlpi si vin din 2 în 2 metri lucrarea este în dej ,As dori un calcul pe manoperă .materialele le am cumpărate .Multumesc si astept un decis pe adresa de email as dori sa incep din martie 2018

Paulet a scris:

Pret estimativ m175 ron ml la rosu,manopera.detalii 0734844617

Nelu a scris:

Bună pret informativ pt montat gard cu 200 stalpi beton.in fundatie individuala tip morcov betonata si montaj plada de sarma inpletita 78lei/ml manopera. Tel 0752170901 Nelu

Ionut a scris:

Ma intereseaza si pe mine o fundație de gard cu stâlpi metalice din 2 în 2m. Pe o lungime de 33ml. Fundația la adâncimea normală 30-50cm în pământ și la suprafață tot cam asa. Pret cu materiale si manoperă dar si un pret cu materialele mele. O zi buna!

vili a scris:

pret manopera gard din beton150 ron ml ,dtalii 0734844617.
cand cerett oferta de pret specificati data si locatia

Leonard a scris:

Salut!care este prețul unui gard de 40 de ml săpat 40 cm în pământ 50cm beton și se mai zidește cu BCA 1,70m cota finala 2,20m..

Iliescu a scris:

Buna ziua, ma intereseaza un calcul fundație de gard cu teava rectangulara(40*40) din 2 în 2m pe o lungime de 20 ml. Fundația la adâncimea normală 30-40cm în pământ și la suprafață tot cam asa. Pret cu materiale si manoperă dar si un pret cu materialele mele. Multumesc!

Ionut a scris:

Salutare vreau sa fac si ei un gard doar din stalpi si plasa de sarma find 115 stalpi cat mar costa manopera pe stalp

Nicu a scris:

Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine pentru casa la curte in Bucuresti o fundație de gard cu stâlpi metalici din 2 în 2m pe o lungime de 12m la adâncimea de 50 cm în pământ și 80 cm la suprafață

Fechet iosif a scris:

Buna seara ..va rog sa ma ajutati cu o informatie...cat mar costa o fundatie de gard inalta de 70 cm .si lata de 25 cm cu cuzineti din 2 in 2 m.l. turnat manual si sapat manual cu plasa de Buzau ca armatura.si cofrat si decofrat... FARA STALPI....pret.pe m.l.....locatiea este in Neamt...va multumesc.

George a scris:

Pentru Fechet Iosif.Bună ziua Sînt constructor din Neamț.Contactati.mă dacă mai sînteți interesat de construcția gardului. 0753753800

Razvan a scris:

Salut pt construcți garduri pitesti putem vb in privat

Mihai a scris:

Bună ziua, ma interesează sa găsesc echipa profesionista pentru turnat fundație și soclu pentru 128 ml gard. Locație în Prahova, loc. Bănești, lângă Campina. Cei interesați sunt rugați sa facă oferta pentru manopera exclusiv, incluzând realizarea grinzilor de rezistenta (prindere etrieri pe barele metalice), cofrare și turnare beton adus de la stație betoane.
Tel. 0787356585

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: Constructii anexe si garduri ,

Taguri:    manopera,    gard din bca,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro