renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cat de eficiente sunt foliile antiefractie?

Buna, Am tot auzit in ultima vreme de niste folii speciale care se lipesc pe interiorul geamului care au rol atat de protectie solara dar si de securizare si antiefractie. Ce parere aveti despre aceste produse? Sunt eficienta sau sunt doar o gaselnita comerciala cu rol doar de consum? Mutumesc anticipat tuturor celor care imi vor oferi un raspuns. Daniela

Intrebare trimisa de un cititor din - Bistrita , Bistrita-Nasaud
vezi si firme constructii Bistrita-Nasaud



Raspunsuri si comentarii
yla john a scris:

astept comentarii.

Elena V. a scris:

Eficienta foliilor entiefractie consta in faptul ca, aplicata pe o suprafata de sticla: parbriz, geamul lucuintei, vitrina de magazin, etc, permite rezistenta acesteia la socuri mecanice (sticla doar se crapa fara a se imprastia), la actiunea solventilor chimici. Foliile de acest tip sunt clare, cu protectie solara sau mate. Grosimea acestora se inscrie intre 100 si 300 microni. Pot fi aplicate impreuna cu un sistem de alarma antiefractie sau senzor pentru soc mecanic. Acest tip de folie intarzie propagarea focului. Pretul acestora difera in functie de grosime si dimensiune. Personal cred ca sunt eficiente, datorita noilor tehnologii de fabricatie incluse in producerea acesteia. Dar...pana la proba contrarie, poate exista si reticenta in utilizarea ei de catre consumatori.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: termopane ,

Taguri:    geamuri,    termopan,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro