renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cateva sugestii pentru amenajarea unui living de 24 mp?

Buna , Am si eu o intrebare daca doriti sa m-a ajutati . Am livingul de 6 metri lungime si 4 ,5 latine .Pe unul din pereti lungimea am 2 geamuri si o usa in colt langa peretele cu geamurile . Vreau sa imi ziceti cum sa amenajez camera unde sa pun coltarul care e de culoare verde inchis si unde sa pun mobila si ce culoare sa fie mobila ? Parchetul este maro . Ce perdele si covor s-ar potrivi ? Va multumesc ,

Intrebare trimisa de un cititor din - Craiova , Dolj
vezi si firme constructii Dolj



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Este minunat ca aveti usa amplasata acolo. In coltul opus, asezati coltarul, cu partea de canapea(mai lunga) pe peretele opus celui cu ferestrele. Camera este luminoasa, motiv pentru care puteti alege mobila in nuante deschise: lemn de stejar sau fag, sau in culoare roscat deschis. Ca tip, ar fi bine sa fie una modulara, astfel incat sa o puteti organiza si pe peretele din drepata, cum intrati in camera, dar o parte si pe peretele din fata, in continuarea coltarului. Va sugerez sa alegeti un covor cu dominanta cromatica crem sau bej, in care sa se regaseasca modele sau linii/dungi fanteziste in nuantele: roscat, grena, verde inchis (asemeni canapelei), alb coliliu(alb murdar) si negru. Pentru perdea se potriveste vernil foarte cald sau alb, dintr-un material delicat, gen organza, in falduri ample. Draperia poate fi din material lucios si opac uni intr-una din nuantele: vernil, ivory sau alb(daca perdeaua este vernil) sau material brocat vernil cu incastratii intr-una din nuantele: crem, bej, negru sau alb. Daca va decideti asupra perdelei sau draperiei vernil, va sugerez sa asezati si pe coltar 2-3 perne decorative in aceeasi nuanta sau sa imbracati 2 perne in materialul brocat al draperiei si una sa fie crem sau bej uni.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    coltar verde,    culoare mobila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro