renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cateva sugestii pentru amenajarea unei bai inguste

Am o baie ingusta si as vrea sa o amenajez si nu stiu ce culoare s-ar potrivi.Astept sugestii.Va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Timisoara , Timis
vezi si firme constructii Timis



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Deoarece spatiul este mic, va sugerez alegerea a doua culori contrastante, una mai inchisa pentru pardoseala/gresie si alta mai deschisa pentru pereti/faianta simpla sau in combinatie cu alb. Puteti alege combinatia: a)verde mar (gresie) si verde crud, foarte deschis, in combinatie cu alb (faianta); b) grena (gresie) si lila+alb faianta; c) bleu ciel (albastru deschis) gresie si albastru deschis+alb faianta; d) galben soare(galben intens) gresie si galben soare+alb faianta. Incercati sa faceti o amplasare ingenioasa a placilor de faianta, nu clasica „tabla de sah”. Ca exemplu: nuanta dominanta sa fie culoarea, iar placile albe doar pentru efectul cromatic ( doua alaturi ca o treapta, alte trei o treapta descendenta, etc). In privinta pardoselii este mai bine sa fie uni, oricare dintre variantele mentionate.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    baie ingusta,    culoare baie,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro