renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Caut solutie pentru grinzi din lemn care s-au deformat dupa ce s-a montat intre ele rigips

Sper sa gasesc, la dvs, raspunsuri la problemele mele. Am renovat o casa care la etaj este pe structura de lemn. Plafonul dintre parter si etaj este din grinzi de lemn, cam de 12/15 la distante intre 80/90/100. Nimic nu-i la dimensiuni egale. Lungimea grinzilor cam 5m. Casa are 10 ani timp in care a avut de suferit, la etaj, carapaturi pe care le-am finisat. Problema mare este la grinzile din tavan care prezinta o mica deformare, lasare si crapaturi. Mi s-a spus ca a lucrat lemnul si ca sunt normale. Dar cel mai mult ma sperie noile crapaturi care au aparut la grinzile de lemn dupa ce am montat intre ele rigips pe structura metalica. Crapaturi la imbinarea dintre grinda si rigips si noi crapaturi in grinzi. Podeaua de la etaj am intarit-o cu un rand de scandura, osb si dupa pus parchet. Nu stiu ce greutate poate sustine si cat de grave sunt noile crapaturi ale grinzilor din plafon. Am renovat in urma cu trei luni si deja am impresia ca are sa mi cada tavanul. Rigipsul nu prezinta fisuri inca. Nu am cunostinte de nici un fel, in domeniu, si am mers pe mana echipei de muncitori care pana in prezent are o reputatie buna in renovari. Vreau sa cunosc si alte pareri de la altii. Se poate interveni cu noi lucrari daca este cazul. Va multumesc si astept cu nerabdare raspunsurile.

Intrebare trimisa de un cititor din - Gura Raului , Sibiu
vezi si firme constructii Sibiu



Raspunsuri si comentarii

Nu exista comentarii. Fii tu primul care comentezi!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    grinzi lemn,    curbare lemn,    rigips,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro