renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce adeziv flexibil de exterior imi recomandati?

Buna ziua, Am de placat soclul casei cat si gardul din fata casei. Ce adeziv flexibil de exterior imi recomandati. In magazine am vazut printre alte marci si Ceresit CM 17 precum si Adeplast AF-N. Ceea ce m-a frapat este diferenta enorma de pret intre unul si celalalt..... Intrebarea mea este : Calitatea se reflecta in pret? Sau pur si simplu intr-o parte platesc si marca? As vrea sa aleg ceva rezistent la inghet- dezghet si sa nu ma trezesc ca peste 3 ani trebuie sa refac lucrarea. Pe de alta parte nu ma dau nici banii afara din casa si cum suprafata de placat este mare discutam si de o economie considerabila..... Va rog un sfat... Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Slatina , Olt
vezi si firme constructii Olt



Raspunsuri si comentarii
Vasile N. a scris:

Pentru placarea exterioara pe care doriti sa o realizati va recomand CM 17 sau mai degraba CM22 daca va doriti placarea exterioara cu placi mari.

ionut a scris:

Pentru exterior folositi AF-E de la Adeplast. Este adeziv pentru faianta si gresie pentru exterior care rezista la temperaturi intre -20 si +80 grade celsius si in mediu umed

Leonard a scris:

Am placat in exterior tot cu un adeziv de la Adeplast, AF-E, adeziv flexibil pentru exterior si lucrarea este foarte rezistenta

Mehedintiu Alin a scris:

Pentru exterior va recomand adezivul AF-E

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    adeziv,    recomandari,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro