renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare imi recomandati la mobilier si la perdele?

Buna ziua, Am un living cu parchet deschis la culoare, o canapea gri cu bej si un covor care are nuante de gri deschis, inchis, crem, bej, lila, sub forma de dungi. Peretii camerei sunt lila pal. Ce culoare imi recomandati la mobilier si la perdele/draperii? Va multumesc! p.s: la mobilier as prefera sa nu luati in calcul culoarea lila, consider ca e deja suficient de prezenta in camera; cel mult as mai lua o draperie lila.

Intrebare trimisa de un cititor din - Ramnicu Valcea , Valcea
vezi si firme constructii Valcea


poza 1

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru a realiza o amenajare interioara in stil modern, asa cum sugereaza coloritul si elementele existente in interior, va sugerez alegerea mobilei in combinatie de wenge si bej. Culoarea inchisa a mobilierului va accentua griul si bejul existent, iar tonurile de mov si lila sunt o alegere buna. In privinta perdelei va sugerez alegerea unor texturi delicate uni, alb sau crem culoarea untului, iar in privinta draperiei, s-ar potrivi o alta varianta de mov, mai intens(mov culoarea vinului sau mov african) din material lucios, uni. Draperiile pot fi legate pe timp de zi cu snur lila sau negru. Pentru echilibrul coloristic cred ca s-ar potrivi pe peretele din spatele canapelei un tablou cu rama neagra sau wenge, iar pe canapea puteti aseza cateva perne decorative in nuante de mov, lila, crem, mov asemeni draperiei, 1 pernita neagra cu elemente decorative albe sau crem. ca element decorativ s-ar potrivi si un lampadar intr-un colt al camerei in care sa se regaseasca griuri, mov, lila, alb sau crem.

Laura a scris:

Va multumesc pentru promptitudinea cu care ati raspuns mesajului meu si pentru recomandarile primite. O saptamana frumoasa!

Cristiana a scris:

Buna ziua,

Sunt frumoase fotoliile si canapelele, la fel si covorul mi se pare superb. Daca sunteti amabila, asteptam sa ne trimiteti poze si dupa ce completati decorul cu mobila si perdelele si draperiile. Sunt cititori , printre care ma numar si eu, care ar aprecia foarte mult sa vada produsul finit al combinatie realizate.

Felicitari!

Cristiana

Laura a scris:

Buna ziua,

Va multumesc pentru aprecieri, care sunt totodata si incurajari. Voi posta poze dupa amenajarea completa a livingului.

Laura

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    canapea gri,    pereti lila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro