renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare pot alege pentru holul de la etaj si casa scarii?

Buna ziua,am si eu cateva intrebari: ce culoare pot folosi pentru holul principal avand usa de la intrare si cele de interior wenge (lumina naturala nu vine decat de la living acolo e acrcada si de la geamurile de la scarile care urca spre etaj)? Este bine sa folosesc aceeasi nuanta de var pt holul de jos ,casa scarii si holul de la etaj? Daca nu ce culori pot folosi pt fiecare?

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 2 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Mariana R. a scris:

Pentru a spori luminozitatea in holul de la intrare, va sugerez sa alegeti fie galben pai pentru intreg holul, fie galben pai pentru peretii cu usile spre camere, iar cel pe care cade lumina dinspre arcada de living un portocaliu cald sau vernil dulce. Peretele de accent de pe casa scarii (cel pe care il vezi in fata cand urci) poate fi in nuanta portocaliu cald sau vernil, asemeni celui din holul de intrare. Peretele lateral de pe casa scarii poate fi alb, crem, bej, sau o alta nuanta dar diferita de cele folosite in hol. Astfel veti personalize intrarea in casa si veti accentua casa scarii. In holul de la etaj puteti folosi una sau doua nuante preferate, in functie de spatiu si luminozitate.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    culori hol,    usi din lemn wenge,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro