renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa aleg pentru textilele din camera fetei mele?

Am un dormitor al fiicei mele care este zugravit in crem. Parchetul este din lemn masiv de fag, mobila fag, canapeaua este in combinatia de culori: maro, negru si crem. Va rog, ma puteti sfatui ce culoare sa aleg pentru covor, perdea si draperie? Va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Oradea , Bihor
vezi si firme constructii Bihor



Raspunsuri si comentarii
Florian a scris:

Nuantele pe care le aveti in camera sunt complementare. Asa ca puteti folosi in paleta cromatica orice culoare feminina: roz, roze, rosu sau liliachiu, mov. Puteti merge pentru draperii si perdele in aceeasi culoare in tonuri de inchis-deschis. Pentru a nu incarca atmosfera, optati pentru o cuvertura crem si folositi pernute decorative in aceeasi nuanta cu draperia. Covorul poate de culoare inchisa, in ton cu mobila, dar incercati sa gasiti unul cu model cat mai simplu ca sa scoata in evidenta intregul ansamblu al camerei.

Mariuca I. a scris:

Buna ziua.Multumesc pentru sfaturi.Nu credeam ca e atat de greu.Contez in continuarie pe sfatul dumneavoastra.Pot asocia o draperie mov simpla cu o perdea de voal cu flori mari (contur alb,colorate in mov deschis)?Covorul poate fi cu fir lung maro sau grena?Pentru canapea as putea face o husa din material cu aceeasi textura cu draperia, dar crem?Nu reusesc sa gasesc o cuvertura crem potrivita. Va multumesc din suflet pentru sprijinul acordat.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    camera fata,    parchet fag,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro