renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa aleg pentru usa la mobila wenge?

Buna ziua, Va rog sa imi spuneti la mobila de culoare wenge ce culoare trebuie sa aiba usa si parchetul...Deasemenea culoarea la perdea si draperie. Va multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - galati , Galati
vezi si firme constructii Galati



Raspunsuri si comentarii
Mariana a scris:

In cazul camerelor mari sau mici, ar fi bine ca parchetul sa aiba o nuanta calda, in tonuri de pamant: bej, maro, lemn natur. In acest sens puteti opta pentru una dintre nuantele: stejar natur, pin canadian(ca nuante deschise), manolis oak sau stejar arabic(nuante usor mai inchise). Este important sa alegeti parchetul rezistent la trafic, in functie de camera in care urmeaza sa il montati. In privinta usii, aceasta poate fi in nuanta celorlalte pentru alte incaperi daca are iesire spre hol, dar sa fie personalizata prin forma si design; la fel de bine ar putea fi si wenge, asemeni mobilei sau culoare ca cea a ferestrei. Perdeaua alba din matase cu elemente decorative din matase sau o perdea alba din material delicat, gen organza, ar fi potrivita oricarui stil de amenajare. Pentru draperie puteti opta pentru o nuanta de contrast ce se va regasi si in canapea si/sau fotolii sau un material opac ce are fondul in nuanta parchetului cu elemente decorative negre si/sau gri deschis sau alb murdar.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: idei mobila , sfaturi parchet ,

Taguri:    usa,    parchet,    culori,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro