renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa fac exteriorul casei daca am acoperis si tamplarie visiniu inchis?

Ce culoare sa fie exteriorul casei ,acoperisul este din tabla Lindab visiniu inchis, geamurile sunt termopan visiniu inchis, usa intrare lemn masiv maro deschis. Mentionez ca acum exteriorul este terasit crem deschis.

Intrebare trimisa de un cititor din - Fetesti , Ialomita
vezi si firme constructii Ialomita

Raspunsuri si comentarii
Madalina Rusu a scris:

Daca doriti sa schimbati culoarea exteriorului, puteti alege ocru (ton deschis), bej, alb, gri deschis, maro (trabuc). Ar fi bine sa va orientati asupra unei nuante care sa nu permita evidentierea prafului car eoricum se depune in timp, datorita factorilor de mediu externi.

RUS ANCA a scris:

Buna ziua!Va rog sa mi spuneti ce as putea sa fac cu o casa care are crapaturi si pe interior si pe exterior.Mentionez ca fundatia casei este mica.casa este construita in anul 1980 pe atunci nu se faceau fundatii solide la casa.
Va multumesc.

Nicolae a scris:

Dupa cum ati afirmat, fundatia nu este prea solida; un posibil motiv pentru craparea peretilor. Daca va doriti o lucrare de calitate, incepeti cu o subzidire a fundatiei (se face inca o fundatie pe langa cea existenta, eventual putin mai adanca). Dupa aceasta operatie, se intervine asupra peretilor astfel: se curata suprafata astfel incat ce are de cazut sa cada; se aplica plasa de constructie, tinci, tencuiala, amorsa si var lavabil de interior, respectiv exterior. Daca veti realiza doar renovarea peretilor, este posibil ca in timp acestia sa crape iar, datorita fundatiei sau a traficului greu in apropiere sau a materialelor necorespunzatoare folosite in finisare.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: culori case , acoperisuri ,

Taguri:    fatada casei,    asortare culori,    acoperis,    rosu,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro