renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa varuiesc peretii unei bucatarii la tara?

Buna ziua, Locuiesc la tara si nu imi place deloc bucataria mea. In prezent am mobila de bucatarie maro culoarea lemnului si restul, inclusiv peretii si pardoseala sunt albi. Va rog sa imi spuneti ce culoare as putea varui pentru a obtine un aer mai relaxant in bucatarie. Acum totul pare la la spital. Multumesc frumos

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru pereti puteti alege combinatia vernil cald+ galben pai doi cu doi pereti sau unul si trei. O alta varianta ar fi combinatia vernil+alb sau galben pai+portocaliu cald. Amplasati pe pardoseala un covoras multicolor, care va aduce luminozitate in interior. Daca aveti spatiu, amplasati o floare de interior decorativa prin frunze. O fata de masa alba cu elemente decorative cusute in culorile: verde inchis si deschis, galben, rosu sange sau o fata de masa din material de in in culori vesele, iar din acelasi material puteti face cateva „prosopele suport” pe care sa le amplasati pe blaturile mobilierului si cateva elemente decorative asezate in spatiile deschise ale mobilei pozitionate pe perete ar aduce veselie si ar „sparge” aceasta nota de „spital” la care ati facut referire.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: idei bucatarie , sfaturi zugraveli interioare ,

Taguri:    culori amenjari interioare,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro