renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culori sa aleg pentru o bucatarie foarte mica de doar 3 mp?

Buna seara! As dori o sugestie va rog....am gresie stejar in bucatarie (care este foarte mica de 3 mp)si hol...ce culoare sa aiba peretii pe hol ,bucatarie, dar mobila din bucatarie? Pentru o baie mica ce culori recomandati?(gresie, faianta)?

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 5 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru hol ati putea alege una dintre nuantele: crem, galben pai sau galben soare( mai intens). In privinta bucatariei, puteti alege pentru peretele cel mai lung, fara mobilier, un vernil cald, iar ceilalti pereti albi. Mobilierul ar putea avea ca dominanta nuanta bej sau crem, in combinatie foarte discreta cu vernil. Pentru blat, puteti alege fie o nuanta asemanatoare gresiei, fie un vernil cald cu incastratii albe. Pentru baie culorile de asemenea calde, combinatie dintre: alb si bleu ciel; bej si maro cafea; maro scortisoara si crem. Pentru un efect vizual puternic, ar fi bine ca placile de gresie si faianta sa fie cu dimensiuni mari.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: bucatarie mica , stejar , sfaturi culori pereti , amenajari interioare ,

Taguri:    bucatarie mica,    culoare mobila bucatarie,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro