renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce draperie, perdea, covor, tablou se potrivesc intr-un dormitor cu pereti albi si mobila si parchet deschise ?

Buna ziua. as dori sa imi recomandati ce draperie, perdea, covor, tablou ... se potrivesc intr-un dormitor cu pereti albi, mobila si parchet deschise la culoare si cuvertura portocaliu(mandarin). Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Targoviste , Dambovita
vezi si firme constructii Dambovita



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Nuantele deschise din incapere trebuie subliniate cu cateva nuante inchise. In acest caz, va sugerez alegerea unei perdele albe sau crem, uni sau cu foarte delicate incastratii aurii, care sa cada in falduri bogate. Pentru draperie puteti opta la un material brocat in nuanta de portocaliu, cu incastratii florale sau geometrice maro inchis sau negru. Covorul poate fi tip shaggy (cu fire mai lungi) in care sa se regaseasca intr-un model fantezist de dungi, linii sau forme geometrice nuantele: maro inchis, teracot, alb si foarte putin negru, doar de accent. In cazul in care camera este spatioasa, puteti amplasa pe peretele de deasupra patului un tablou cu rama neagra, subtire, compus din 3-4 parti cu aceleasi dimensiuni. Daca este o camera cu spatiu modest, puteti amplasa un tablou cu rama neagra care sa reprezinte vaza cu floarea-soarelui sau un buchet de flori cu dominanta coloristica portocaliu.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    perdele si draperii,    parchet deschis,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro