renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce draperii si perdele sa aleg pentru dormitor si bucatarie?

Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti ce culori de perdea si draperii se potrivesc la un dormitor cu un perete capucino, trei pereti si tavanul alb, parchet alb, pat alb tapitat si usa wenge? Totodata, va rog sa-mi recomandati o culoare de perdea la bucatarie, unde faianta este crem deschis combinata cu maro deschis (imitatie de lemn furniruit 75/25), tavan alb, gresie crem lucios . Precizez ca faianta este aplicata numai pe doi pereti ( cel cu geamul si cel cu mobila de bucatarie), restul peretilor sunt unul alb si unul capucino. Mobila de bucatatie este mdf lucios alb la corpurile suspendate si wenge lucios la corpurile de jos si o coloana wenge ce include cuptorul. Usa la bucatarie este wenge. Multumesc frumos.

Intrebare trimisa de un cititor din - Slobozia , Ialomita
vezi si firme constructii Ialomita



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

In dormitor, aveti nevoie de o nuanta de contrast. In acest sens, va sugerez sa alegeti o perdea din material delicat uni: alba, crem sau capuccino; o alta varianta ar fi perdea alba cu incastratii decorative aurii, dar foarte delicate, din loc in loc. Indiferent de nuanta perdelei, trebuie sa cada in pliuri ample, motiv pentru care trebuie sa cumparati material cel putin o data si jumatate latimea ferestrei. Daca perdeaua este cu model auriu, puteti opta pentru o draperie uni, ivory sau maro castana, din material lucios. Daca perdeaua este uni, puteti alege un material brocat cu fondul maro castana sau brun, cu incastratii ale modelului crem si negru sau bej si alb coliliu (alb murdar). In privinta bucatariei, puteti alege o perdea: alba, vernil cald, crem, dar uni sau perdea alba cu model crem sau bej. Latimea perdelei ar fi bine sa fie generoasa, astfel incat sa cada in falduri bogate. Faldurile bogate ale unei perdele, indiferent de camera in care este amplasata, personalizeaza interiorul si da un aer se somptuozitate.

cristina a scris:

Buna ziua ! Va rog ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu niste idei pentru o sufragerie ... Am o mobila cu niste patrate negru si portocaliu lucios si un coltar cu manere piele cappuccino si restul perne si asezutul material textil... Acum ce culori imi puteti sugera la perdea .draperie .covor si masuta ... Am uitat parchetul este maro mai deschis si usa wenghe ... Astept raspuns ... Multumesc !!

Monica a scris:

Buna ziua, doresc o sugestie pentru alegerea unor perdele si draperii. In living mobila este din lemn alb patinat iar canapeaua este verde inchis. In bucatarie mobila este de nuanta galbena. Va multumesc

Madalina Rusu a scris:

Pentru living puteti alege perdele albe sau verde deschis foarte, foarte cald, iar draperia poate fi cu fondul crem sau bej si model incastrat in nuante de verde, inchis, deschis, lime, verde iarba. In bucatarie perdea alba, iar draperia uni in tonuri de maro deschis sau roscat. Adaugati in bucatarie cateva accesorii maro, in acelasi ton cu draperia sau mai inchise/deschise, dupa caz: fata de masa, covoras, rama la ceas de perete sau alte elemente. Astfel veti adauga un plus de culoare in interior.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: perdele , bucatarie , culori , decoratiuni interioare , amenajari interioare ,

Taguri:    perdele si draperii,    perete cappucciono,    parchet alb,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro