renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Ce faianta sau finisaje sa aleg pentru zona de lucru in bucatarie?

Imi place acest model de mobila pe care l-am vazut intr-un showroom, dar nu stiu ce tip de faianta (sau alta alternativa) s-ar potrivi mai bine (culoare, textura, forma, etc). Precizez ca nu tin sa pun faianta in toata bucataria, ci m-ar interesa sa pun doar pentru o inaltime de 60cm in zona de lucru. Bucataria este micuta (7 mp) iar parchetul este cu tenta mai degraba de gri (de altfel cum au si ei in poza). Ma puteti sfatui legat de faianta? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - sector 1 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti

poza 1

Raspunsuri si comentarii
Stella a scris:

Ai putea merge (cel mai simplu) tot pe ideea din fotografie pentru faianta. Sau ai putea folosi placi de faianta mici, patrate, albe si gri. Pe cele gri sa le asezi in dungi verticale - daca vrei sa dai senzatia de inaltime sau orizontale - daca vrei sa para mai lung peretele. De preferat e sa ramai in zona alb - gri deschis pentru luminozitate. Daca vrei si o pata de culoare, poti accesoriza bucataria cu ornamente rosu pal sau galben pai, culori calde care sa taie putin neutrul celorlalte culori.
Daca vrei ceva mai diferit, poti sa optezi pentru mozaic in aceleasi culori de mai sus.

Anca a scris:

F bune ideile, intr-adevar, un galben pal sau rosu pal ar completa bine imaginea. M-am mai gandit si cred ca voi combina ideile legate de faianta, in sensul ca o sa incerc sa gasesc o faianta tip patchwork, cu culori pale (gri).

Multumesc,

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    gresie si faianta bucatarie,    asortare culori,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro