renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce solutie de izolare sa aplic pentru a nu se mai forma mucegai si sa izolez si termic dormitorul?

Buna ziua, Locuiesc intr-un bloc in Bucuresti construit prin 1974, la etajul 9/10. Pana in momentul de fata nu s-a efectuat anveloparea blocului dar din cate stiu urmeaza sa se intample, nu stiu daca intr-un an sau in 4 ani. Problema mea este ca astept un nou nascut care va sta in dormitor, unde am un perete exterior din beton, care, atunci cand pun pe el un dulap, un birou, chiar daca rezeam un urs mare de plus, face mucegai. Momentan am renuntat sa pun ceva in dreptul peretelui, dar cu venirea pe lume a copilului trebuie sa iau un dulap mai mare, cam de lungimea si inaltimea peretelui , pentru a avea loc de depozitare mai mare. Dupa datele problemei vine si intrebarea: ce solutie de izolare sa aplic in asa fel incat sa nu se mai formeze mucegai si sa-mi izoleze termic dormitorul? Mentionez ca cel mai mare dusman al meu este mucegaiul si la fel de mare, si al copilului. Multumesc si sper sa-mi oferiti cea mai buna solutie, nu neaparat cea mai ieftina.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 5 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
virgil fizesan a scris:

Imbraca peretele respectiv pe interior cu multipor de 10 cm gasesti pe ytong tehnolgia de lipire si caracteristicile

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: izolatie exterioara ,

Taguri:    solutii impotriva mucegaiului,    termoizolatie,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro