renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce tip de tencuiala decorativa structurata este indicata pentru un gard?

Buna seara! Ce tip de tencuiala decorativa structurata este indicata pentru un gard:silicatica,siliconica,mozaicata?

Intrebare trimisa de un cititor din - Ploiesti , Prahova
vezi si firme constructii Prahova



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Deoarece este in mediul extern si va fi supus diversilor agenti externi(apa, raze UV, praf, inghet/dezghet) va sugerez tencuiala duraziv cu silicon, cu efect de autocuratare si acvastop sau tencuiala siliconica de la „Emex”. In concluzie: cea mai eficienta este cea siliconica.

Alexandru a scris:

Elena are dreptate, tencuiala decorativa duraziv cu silicon, este perormanta in ceea ce priveste rezistenta la intemperii.
Sa spunem totusi ca pretul este relativ ridicat pe cutie, si la o granulatie de 1,5 mm se pot acoperi 8,5-9 mp.
Eu am incercat sa folosesc tencuiala decorativa la sac '' edelputz", din care se pot realiza 8-9 mp/sac, colorata cu coloranti pe baza de pamanturi, minerali, care nu isi schimba culoarea in timp
Rezistenta acestei tencuieli am verificat-o si da rezultate bune la un pret de 4 ori mai mic, ma refer ca material/mp. comparativ cu durazivul. O cutie de duraziv costa intre 90-110 ron, iar un sac de edelputz 20ron, pentru a acoperi aceiasi suprafata.
Alexandru, mail [email protected], tel. 0720088161

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: Constructii anexe si garduri ,

Taguri:    tencuiala decorativa,    tencuiala structurata,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro