renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Covor turcoaz pentru sufragerie cu coltar gri, merge?

Buna ziua, Va rog ajutati-ma cu o parere in legatura cu sufrageria: am coltar cu manere negre si sezut gri si un sifonier mare cu oglinzi alb, ce culoare sa-mi iau covorul si ce culoare comoda pt tv? (mie imi place turcoazul foarte mult dar nu stiu daca merge) Multumesc anticipat.

Intrebare trimisa de un cititor din - iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi

Raspunsuri si comentarii
Mariana C. a scris:

Daca va place turcoaz-ul, puteti alege un covor cu dominanta cromatica in aceasta nuanta, langa care poate sa apara nuantele: alb, maro inchis sau negru. Pentru a echilibra culoarea, adaugati in incapere cateva elemente in aceeasi nuanta (turcoaz): lampadar cu abajur turcoaz; farfurie decorativa si/sau statuieta; vaza pentru flori; 3-5 perne decorative dintre care doua turcoaz, celelalte fond turcoaz cu elemente decorative negru, alb, crem. Comoda tv ar putea fi alba, echilibrand cromatic sifonierul. Eventual puteti alege draperii din material lucios turcoaz cu incastratii de model gri deschis, gri asemeni sezutei canapelei sau alb.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri:    asortare culori,    covoare living,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro