renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cu ce sa asortez o canapea gri-bleu si combinatie cu crem pe brate?

Cu ce sa asortez o canapea gri-bleu si combinatie cu crem pe brate? Peretii sunt albi la living si perdeaua alb-crem si in rest nu am nimic deocamdata.

Intrebare trimisa de un cititor din - Pitesti , Arges
vezi si firme constructii Arges



Raspunsuri si comentarii
Nicolae P. a scris:

Pentru un decor mai clasic puteti alege o mobila de living din arin, frasin sau fag.

Elena V. a scris:

Nuanta de mobilier sugerata de Nicolae este buna. Pe langa aceasta, puteti sa adaugati draperii gri deschis eventual un gri „soarec” din material lucios, prins cu bratari albe, nuanta asemanatoare mobilierului ales sau wenge. Pentru covor va sugerez sa alegeti un model modern, cu nuanta dominanta de gri albastrui (putin mai inchis decat canapeaua) in care sa se regaseasca alb, crem si foarte putin negru (doar de accent). Lustra poate fi argintie, din metal cromat, cu multe brate, 5-7(dintre cele cu leduri), care sa aiba abajururile in stil modern(eventual rotunde, patrate) vor avea un efect vizual puternic. Pe peretele din spatele canapelei puteti amplasa un tablou cu rama in nuanta aleasa pentru mobilier, care poate fi un aspect marin (pentru a se incadra in cromatica dominanta a interiorului). Daca nu preferati tablouri, puteti amplasa un sticker decorativ de perete, in nuante de negru, alb si gri sau doar negru, care sa ilustreze un model fantezist. Acesta poate fi amplasat pe peretele cu impact vizual puternic, langa canapea sau langa mobilier; culorile negru uni, sau negrul in combinatie cu alb si gri vor evidentia nuantele canapelei, a covorului si albul peretelui, fiind nuanta de contrast. Daca va plac pernele decorative, puteti amplasa cateva pe canapea, iar ele pot avea nuantele: gri mai inchis, albastru ciel (albastru cald), o nuanta asemanatoare celei din mobilier, un material brocat negru cu insertii gri, albe sau argintii. Cateva elemente decorative (vaza de flori, statuete, farfurie decorativa, lumanare decorativa format mare, etc) in nuante de gri+albastru+alb vor completa cu succes amenajarea interioara. Sper ca v-am putut fi de folos. O zi excelenta!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    asortare culori,    canapea gri,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro