renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Cu ce se curata vopseaua de pe laminat?

Buna ziua, Am si eu urmatoarea intrebare daca ma poate ajuta cineva..... am vopsit caloriferele si tevile de cupru cu vopsea si din greseala au mai cazut mici stropi de vopsea pe parchetul laminat. Aveti idee cu ce pot curata petele de vopsea care au cazut pe laminat? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Braila , Braila
vezi si firme constructii Braila

Raspunsuri si comentarii
Ionel a scris:

Poti sa razui cu grija vopseaua, api slefuiesti suprafata respectiva cu un smirghel foarte fin , stergi cu o carpa apoi apoi dai cu nitrolac sau alt lac pentru parchet , dupa care se slefuieste cu flexul

Raluca a scris:

In general parchetul laminat are o pelicula superioara care ii confera luciu si rezistenta. Este greu de refacut acel luciu prin mijloace ….rudimentare, sa spunem asa. In cazul dvs. va sugerez sa incercati sa indepartati petele de vopsesa cu o lama (de ras) sau cu lama unui kater. Incercati sa desprindeti vopseaua cu grija, pentru a evita zgarierea parchetului. Nu veti reusi in totalitate, motiv pentru care aplicati prin tamponare diluant impotriva vopselei, prin tamponare locala, cu o carpa curata bine imbibata in diluant.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri:    vopsea,    parchet laminat,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro