renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum as putea sa imi zugravesc mai modern garsoniera?

Buna, as avea si eu o rugaminte. Doresc sa-mi zugravesc camera unei garsoniere de 20 m patrati. Doar ca am perdele intr-un galben auriu si alb. Mobila in negru si alb. Ce nuante as putea folosi pentru parchet si pereti? Pe o parte a peretelui e mobila in intregime. Mi-ar placea ceva mai nou, in doua culori. Va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Botosani , Botosani
vezi si firme constructii Botosani



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Spatiul nu este foarte mare, motiv pentru care trebuie sa folositi culori deschise, calde. Pentru parchet va sugerez sa alegeti parchet din bambus, in nuanta naturala (galben auriu). Suprafata nu este mare si merita o amenajare cu stil! In privinta zugravelii, va sugerez alegerea nuantelor galben pai si alb, ce vor oferi luminozitate interiorului si se vor asorta celorlalte elemente existente deja. Pe un perete, alb sau galben, puteti aplica un sticker decorativ negru cu un model fantezist pentru a echilibra culoarea neagra a mobilierului. Daca va place, in loc de sticker puteti amplasa un tablou cu rama neagra ce reprezinta flori sau un aspect din natura. Daca imi permiteti, va sugerez alegerea unui covoras oval sau rotund, cu fire lungi, in care sa se regaseasca intr-un model fantezist negru si crem in doze relativ egale si galben auriu si/sau pai, doar de accent.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    garsoniere,    amenajari moderne,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro