renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Cum combin zugraveala cu tapetul in living?

Vreau sa imi zugravesc sufrageria si m-ar interesa o culoare in functie de mobila(maro inchis flandria) si parchet(maro deschis la culoare) iar pe un perete sa pun tapet care sa dea frumos cu zugraveala. Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 6 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
Cristiana a scris:

buna ziua..ati putea opta pentru aplicarea unui tapet cu imprimeu floral colorat pe unul din pereti (de preferat cel paralel cu mobilierul fix) iar restul peretilor + tavanul intr o nuanta de alb,alb murdar sau bej-crem..de asemenea,legat de tapet..va puteti indrepta atentia catre unul cu dungi sau imprimeuri geometrice in relief..daca aveti camera mare si spatioasa imprimeuri pot fi de dimensiuni medii ..insa,daca e mica si imprimeuri trebuie sa fie la fel de mici penteu a nu aglomera spatiul.

Cristiana a scris:

Buna ziua.Puteti alege sa aplicati tapet pe un perete si pe ceilalti sa-i zugraviti.Cel mai bine si cel care s-ar potrivi cu mobila dvs este tapetul cu imprimeu floral.Un imprimeu discret si delicat cu usoare iesiri in relief.Imprimeu ar fi recomandat sa fie colorat ( nu in combinatii de doua culori gen alb+negru sau alte combinatii)..Culoarea de fond a tapetul sa fie alb sau bej iar florile sa fie multicolore.DE RETINUT: imprimeul trebuie sa fie de dimensiuni medii spre mici pentru a nu aglomera si obosi.Restul peretilor ( in afara de tavan care va ramane alb) ii puteti zugravi cu alb, alb murdar, bej sau crem.Intre tapet si restul peretilor trebuie sa se creeze o continuitate cromatica armonioasa, lina care sa ofere o stare de relaxare si confort.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: finisaje interioare ,

Taguri:    culori zugraveli interioare,    amenajare living,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro