renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Cum izolez pe interior tavanul si peretii astfel incat nu o sa mai am nicio problema cu mucegaiul?

Buna ziua. Am o incapere situata la ultimul etaj intr-un bloc care nu prezinta izolatie pe acoperis(este doar stratul de bitum). Luptandu-ma cu mucegaiul de multi ani, acum 3 ani am termoizolat cu polistiren peretii camerei pe interior(investitie facuta fara cap) . Bineinteles ca dupa 2 ani a aparut din nou mucegaiul. Vara aceasta s-a termoizolat blocul pe exterior cu polistiren,de aceea vreau ca vara viitoare sa scot polistirenul de pe interior si sa curat totul. Intrebarea mea este: cum izolez pe interior tavanul si peretii astfel incat sa ma asigur ca nu o sa mai am nici o problema cu mucegaiul. Va multumesc frumos!

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov

Raspunsuri si comentarii
CASALUX a scris:

Buna ziua.
Cu vata minerala sau bazaltica.
0745315725

SC WOODEN&ROOFING SRL a scris:

Buna ziua,
Trebuie sa rezolvati cu izolarea terasei. Daca doriti neaparat sa izolati doar in apartament nu rezolvati problema decat pentru perioada scurta de timp deoarece in loc sa eliminati cauza, dvoastra veti incerca sa rezolvati efectul.
Solutia cu polistiren la interior nu este o solutie indicata, mai ales in situatii cu mucegai.
Cu stima,
director general
SC WOODEN&ROOFING SRL
Irina ATUDOREI
0721409622
irina.atudorei@gmail.com

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro