renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum pot scoate de pe o canapea neagra din piele naturala pata de la un spray pentru piele intoarsa?

Va rog sa imi spuneti daca pot gasi o solutie pentru a scoate de pe o canapea din piele naturala, neagra,pata de la un spray pentru piele intoarsa. Pata are o suprafata lucioasa ...Multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Arad , Arad
vezi si firme constructii Arad



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Deoarece spray-ul pentru piele intoarsa are proprietati specifice, singura posibilitate de remediere a problemei ar fi vopsirea canapelei sau a acelei suprafete cu vopsea neagra pentru piele. Aceasta se gaseste in magazine si se aplica simplu cu un penson/pensula clasica. Inainte de aplicarea vopselei degresati suprafata folosind solutie din apa calduta si detergent de vase; stergeti foarte bine zona, lasati sa se usuce bine, aplicati vopseaua si lasati sa se usuce minim 48 de ore. Dupa aceasta stergeti suprafata vopsita cu o carpa moale indepartand vopseaua in surplus care nu s-a uscat si lustruiti cu carpa curata si moale. Ar fi oportun sa aplicati pe intreaga canapea de piele laptisor demachiant sau lapte de corp „Doina” cu o carpa moale pentru a hidrata pielea si a-i oferi luciu.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: mobilier ,

Taguri:    canapea din piele,    scoatere pete,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro