renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum sa aleg perdelele pentru un living mov cu gri?

Buna, Am decis ca livingul sa fie gri cu mov deschis,va rog sa ma ajutati la alegerea perdelelor si draperiilor. Mentionez ca parchetul si canapeaua vor fi gri. Peretii pot fi mov deschis si tavanul alb? Covor sa cumpar gri sau mov? Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Cluj-Napoca , Cluj
vezi si firme constructii Cluj



Raspunsuri si comentarii
Mihai U. a scris:

Culorile pentru pereti si tavan sunt perfecte. Perdelele este bine sa fie albe, iar draperiile din material lucios si opac, o nuanta de gri mai inchisa decat canapeaua sau pot fi lila(mai inchis decat peretele). Pentru covor cred ca este mai bine mov(uni) sau mov cu gri foarte putin, doar de accent.

Cristiana a scris:

Deoarece aveti in incapere doar o singura culoarea predominanta , mov ( gri este ton acromatic, neutru) ati putea opta pentru o draperie maro-inchis si o perdea culoarea untului sau chiar si alba. Pe covor s-ar putea regasi tonuri de gri alaturi de tonuri de ocru si galben. Pentru tavan, alegerea de a-l lasa alb este una potrivita .Peretii ii puteti zugravi in mov si gri doi cate doi alatura sau unul mov si ceilalti gri.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    living gri,    pardoseala,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro