renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum sa incorporez un dressing in living?

Living-ul meu are 20mp. Stau la bloc. Vreau sa-l reamenajez. Momentan am un coltar cu fotoliu de culoare rosu-bordo si un corp de mobilier alb. Parchetul este maron. Intrucat nu am spatiu in alta camera pentru un dressing ma gandesc sa-l montez in living. Am gasit unul alb, compact, de cca 2,5ml lungime si 2,15ml inaltime si nu stiu daca s-ar potrivi cu restul mobilierului din living si, de asemena, nu-mi dau seama ce culoare ar trebui sa folosesc pentru pereti, plafon si perdele, draperii...Atasez foto cu mobila existenta si un dressing de genul celui pe care as dori sa-l cumpar. Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc pentru raspuns!

Intrebare trimisa de un cititor din - Botosani , Botosani
vezi si firme constructii Botosani


poza 1 poza 2 poza 3

Raspunsuri si comentarii
George I. a scris:

Culoarea aleasa pentru dressing se potriveste cu restul culorilor din interior. Daca inca nu sunteti decis asupra culorii si locului de amplasare, faceti unul pe comanda, din doua parti, ce pot fi montate pe doi pereti alaturati, pe colt. In acest caz puteti realiza unul cu usa superioara rosie asemeni canapelei, iar cealalta alba sau maro asemeni parchetului, iar cealalta parte a dresingului identic, doar inversate culorile usilor. Pentru perdele puteti alege alb uni sau alb coliliu (alb murdar, foarte deschis) din organza sau in cu polyester. Draperiile pot fi in nuanta canapelei, din material lucios, mat, bogate in falduri, iar plafonul alb.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    amenajare dressing,    asortare culori,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro