renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum sa zugravesc livingul cu pardoseala maro roscat?

Buna ziua, Am o sufragerie 5/3.50 cu parchet maro roscat,mobila furnir maro cu crem si canapele caramizii. M-ar interesa,va rog,ce in ce culoare sa vopsesc peretii, inclusiv scafa de la tavan si ce culoare sa aleg pentru perdele si draperii. vreau sa schimb culoarea peretilor si perdeaua din fotografie. Am trimis intrebarea si poza de doua ori dar nu am gasit raspunsul. Multumesc anticipat!

Intrebare trimisa de un cititor din - Targu Jiu , Gorj
vezi si firme constructii Gorj



Raspunsuri si comentarii
Vasile N. a scris:

Aveti o combinatie frumoasa de culori in living. Nu am vazut fotografia, dar cred ca o perdea alba, din organza, in falduri bogate ar completa cu succes designul. In privinta peretilor, puteti alege doua nuante: galben pai cu portocaliu sau alb cu turcoaz; puteti vopsi doi cu doi pereti alaturati sau trei si unul. O alta vatianta ar fi sa vopsiti tavanul si un perete cu galben pai si ceilalti pereti in portocaliu. Pentru peretele din spatele canapelei cred ca ar fi mai potrivit galben sau turcoaz pentru a evidentia acest obiect de mobilier. Draperiile pot avea una dintre nuantele alese pentru pereti. Daca va decideti asupra primei variante, draperiile pot fi galben pai, sau turcoaz in cazul celei de a doua variante(pentru echilibrul cromatic). Ne-am bucura daca ati putea citi mesajul!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    culori zugraveli interioare,    living maro,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro