renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum se alege corect combinatia de culori pentru mobila de living?

Buna ziua. As dori sa-mi dati un sfat. Daca am cumparat o canapea de piele, culoarea predominanta fiind maro-caramiziu iar cea secundara crem, as putea sa fac mobila, la comanda, folosind o combinatie de aceleasi culori? Sau mobila ar trebui sa fie doar una din cele doua culori? Va multumesc, Anamaria

Intrebare trimisa de un cititor din - Zalau , Salaj
vezi si firme constructii Salaj



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Cromatica identica la mobila si canapea ar putea deveni in timp suparatoare. Daca spatiul este generos, puteti opta pentru mobila wenge cu crem (in aceeasi nuanta ca cea de la canapea), iar daca spatiul este mai mic, alegeti ca dominanta nuanta caramizie pentru mobilier, cu usoare accente de wenge (foarte putin). Negrul in doze mici in interioarele mai mici dau nota de eleganta. Astfel veti putea alege un covor cu o cromatica mai complexa, in tonuri de pamant intre care sa fie si putin negru, doar de accent, iar draperiile si alte elemente decorative pot fi in nuante deschise si inchise astfel incat sa completeze designul interior. Folosind doar cele doua nuante existente in canapea va genera monotonie in amenajarea interioara.

Ana Maria H a scris:

Multumesc mult pentru sfaturi!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: mobila ,

Taguri:    mobila,    mobila la comanda,    canapea din piele,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro