renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Idei amenajare apartament de 2 camere - mobila o am deja

Vreau sa renovez un apartament de 2 camere. Mobila o am. In sufragerie am mobila wenge cu gri deschis, as vrea sa aleg un parchet deschis cu nuanta de gri si usi stejar auriu sau usi albe. Ce se potriveste mai bine ? Merge parchetul deschis cu usi deschise si mobila wenge ? Ce culoare de perete, covor, draperii, canapea sa aleg?

Intrebare trimisa de un cititor din - Botosani , Botosani
vezi si firme constructii Botosani

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Va sugerez usile stejar auriu. Mobila nuanta wenge asigura contrastul cromatic in camera.
Pentru canapea si draperii puteti opta intre nuantele: rosu, mov, lila sau portocaliu, in functie de tonul de wenge al mobilei (care poate fi spre roscat, maro foarte inchis sau negru). Covorul poate avea un model fantezist in tonuri de griuri inchise si deschise, printre care sa se regaseasca alb si negru ca nuante de accent. Peretii pot fi zugraviti in doua culori, doi cu doi sau trei si unul (de accent) in combinatia: alb+portocaliu cald; alb+lila; daca si canapeaua si draperia sunt in aceasta nuanta sau un perete de accent gri fier si ceilalti albi.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: amenajare apartament 2 camere ,

Taguri:    amenajare apartamet mic,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro