renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Idei asortare covor si perdea cu mobila capucino cu wenge

Buna ziua, Am mobila capucino lucios cu wenge, coltar capucino.....intrebarea mea este ce covor, perdea, draperii sa pun (parchetul este deschis aproape alb, peretii albi). In speranta unui raspuns va multumesc anticipat

Intrebare trimisa de un cititor din - Ramnicu Valcea , Valcea
vezi si firme constructii Valcea



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Perdeaua poate fi crem sau alb, material delicat, uni, care sa cada in falduri ample. Cumparati ca latime a materialului o data si jumatate latimea ferestrei sau a peretelui daca galeria este pe intregul perete. Pentru draperii va sugerez sa alegeti: a) un material lucios, uni, un maro cafea cu lapte sau coniac; b) material brocat fond crem sau bej cu incastratii ale modelului negru, maro inchis sau maro castana. Bratarile de prindere, pentru oricare dintre variante, ar fi bine sa fie wenge sau negre. In privinta covorului cautati unul in care sa fie cel putin trei tonuri cromatice de maro: maro castana, brun, maro trabuc sau maro castana, caramiziu, maro cafea cu lapte si ca nuante de accent pot fi negru si alb murdar. Covorul poate fi oval, pentru un design personalizat. Acesta va evidentia celelalte nuante din incapere si parchetul. Puteti amplasa un tablou cu rama neagra sau wenge pe unul dintre pereti.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: design interior ,

Taguri:    covoare,    mobila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro