renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Jaluzele romane pentru ferestre de mansarda - exista?

Buna, Am o mansarda cu patru ferestre Velux. Cand vine vara se face foarte cald si este mult prea mult soare din cauza lor. As vrea sa aflu daca exista si altfel de jaluzele pentru aceste ferestre , decat acelea simple care se monteaza pe sinele acelea laterale - jaluzelele clasice pentru velux. M-ar interesa de unde as putea achizitiona niste jaluzele romane caci doar ele se potrivesc in decorul camerei. Mansarda mai are si un geam dublu pe laterala casei care are deja astfel de draperii. Multumesc anticipat pentru sfaturile voastre Ana


Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Da, jaluzelele romane se achizitioneaza din magazinele din Bucuresti sau Brasov. In cazul in care dimensiunile acestora, existente in magazine, sunt potrivite ferestrelor dvs. le achizitionati. Daca nu, in sediul magazinului „Complex Mirano” str. Progresului nr. 90-100 Bucuresti sunt persoane care executa masuratori la domiciliul clientului, urmand sa execute produsul si sa fie livrat ulterior. Tel: 0749 222 646 comenzi Bucuresti si imprejurimi; tel: 0746-191.010 comenzi in tara. Pentru Brasov, magazin Viva Construct, str. Manole Diamandi nr. 26A, tel: 0722.478.014

Razvan Voicu a scris:

Stiu ca pentru initiatorul acestui topic raspunsul meu este tardiv, dar ma gandesc ca poate va ajuta pe unul dintre viitorii cititori .

Pentru diminuarea caldurii in mansarda sunt recomandate accesoriile pentru umbrire montate la exterior ( rulourile exterioare sau roletele ), deoarece opresc o parte din razele solare inainte ca acestea sa atinga si sa incalzeasca sticla ferestrei de mansarda.

Cele mai uzuale astfel de accesorii sunt rulourile VELUX MHL si roletele manuale VELUX SHL .


Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: jaluzele , mansarda , velux ,

Taguri:    ferestre mansarda,    velux,    jaluzele,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro